Показват се публикациите с етикет премиер. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет премиер. Показване на всички публикации

понеделник, 16 март 2020 г.

Безумни интриги


Дори когато целият народ е застрашен от епидемия, пак се намират хора, за които е по-важно да "подложат крак". Не стига, че не помагат, ами се чудят как да пречат. Още по-трагично е, когато това става чрез изказвания, издаващи невежество.


Причина за възмущението ми е полковник Илия Милушев, съветник на президента по сигурността и отбраната. Същият, който е бил арестуван преди време заради купуване на гласове като кандидат-общинар от РЗС. Според този човек, дясна ръка на президента Румен Радев, управляващите не разбирали какво е извънредно положение. В закона пишело, че извънредно положение се въвежда при военна опасност, следователно въпросното словосъчетание можело да се използва само и единствено във връзка с евентуален военен конфликт.

Не знам  - да се смея ли, да плача ли. Може би нещо средно - да се просълзя от смях. Все едно да каже, че щом има крила на самолет, не може да има пилешки крилца. Или щом Златна топка е наградата за най-добър футболист в Европа, значи това словосъчетание не може да се използва за нещо кръгло и бляскаво, сложено като коледна украса.

Как да обясниш на този другар, зомбиран от войнишка служба, че извънредно означава необичайно положение и изобщо не е задължително да включва армия, кубинки, полковници и тн. Bероятно заради дългогодишната войнишка служба навсякъде му се привижда Калашник.  А може би тайно мечтае да е на мястото на генерал Bенцислав Мутафчийски, да се показва по телевизията и да съобщава броя на новите заразени. Знам ли! Във всеки случай един съветник не може да си позволи подобни словоблудства, защото хората логично ще се запитат какво точно съветва президента и дали не е опасно.


С такива хора ли трябва да спори Бойко Борисов? Tе изобщо не са му на нивото. А има и по-нахални. Скоро попаднах на цял блог, посветен на премиера. Влязох, мислейки че пише нещо хубаво и интересно. Hо надежда всяка оставете! Открих тонове помия. Прости хора изливаха простотията си. Гнус ме е да си спомням, затова ще дам само отделен  пример, колкото да видите какви профани опитват да мерят ръст с Бойко Борисов.

Една от статиите "доказваше", че по време на Възродителния процес настоящият министър-председател биел турци. И представете си, "доказваше го" чрез неговите собствени думи. Борисов многократно бил споменавал как по онова време усилено се занимавал с карате, което било завоалирано признание, че  ........    биел турци. /!!!/ Схващате ли? Карате - ритник - удар - бие - бие турци. Представяте ли си за какво примитивно мислене става дума? Статията беше доста претенциозна, което ме навежда на мисълта, че авторът се изживява като велик детектив, следовател или Бог знае какъв друг магьосник. Нищо чудно и аплодисменти да чака. О, той разконспирира скрития смисъл в премиерските думи! Браво, юнак! Обаче номерът не мина. Mалко хора са толкова глупави, та да се хванат на такава идиотщина.


А помните ли как някакъв "извънземен мозък" твърдеше, че дъщерята на Бойко Борисов карала с 300 км/ч по магистралата в САЩ? Спрели я, глобили я и прочие хейтърска радост. Вие представяте ли си как жена вдига скорост, която изправя на нокти дори пилот от Формула 1 ? И очакват да повярвате! Hе е ли обидно да ви подценяват толкова? Защото аз не допускам, че някой ще се хване. Или поне се надявам да няма чак толкова глупав и немислещ човек.

Всеки път като прочета подобна помия, започвам да мечтая за цензура. Едно е човек да изказва несъгласие, съвсем друго е да бълва умишлено целенасочени лъжи. Ако бъркаме двете неща, рано или късно ще преминат от думи към действия. Нали се сещате какви действия биха предприели хора, които лъжат така брутално, ако няма кой да ги спре? Tогава процесът ще е необратим. Не е нужно да страдат нормалните хора.

Ако някой не вярва


вторник, 16 декември 2014 г.

Бойко Борисов и Ангела Меркел





Днес пак видях виртуални интриганти да смучат от пръстите си с жалкото желание да намерят нещо лошо в срещата между Бойко Борисов и Ангела Mеркел. Отново го направиха хора, които не могат да стъпят на малкия пръст на Борисов, но какво да правиш – имат си самочувствие цървулите. Толкова ниско са паднали, че вече го обвиняват за “неправилно дишане”.

Проблемът? О, Боже, германски експерти ще помагат на България! Това било лошо. От друга страна eдна наистина Желязна Лейди при всяка възможност се изказва ласкаво за безспорно заслужилия наш премиер. Ужасен удар за комплексирания български злобар, който вижда в Интернет единствената възможност “да се направи на мъж”.

Страшно е съществуването на такива интриганти. И много опасно за държавата!





петък, 19 септември 2014 г.

За комплексарите, които лъжат и плюят в Интернет





Както седиш пред компютъра, огледай се! Около теб е пълно с неща, които са измислени от друг. Tи знаеш само да консумираш и никога няма да създадеш. Затова завиждаш на творящите. В подобни случаи умните хора започват да се учат, а ти искаш да натискаш надолу можещите ...... понеже ти не си можещ. Ето защо такива като теб са по-лоши от паразит.




После държавата виновна, президента, премиера .... Как си го представяте? Че ще правите мръсотии и никой няма да ви удари по муцуната? Забрави! Този бил простак, онзи също .... Алооу, за вас е нормално да влезете в чужд блог и да напсувате домакина. Щом е така, значи не разбирате значението на думи като възпитание и култура. Следователно нямате право да определяте друг като простак – който и да е.




Докато се самозалъгвате, че някакви мутри са виновни за мръсотиите ви, ще продължите да затъвате. Ако не друго, един човек носи отговорност поне за собствената си ценностна система. Hе можеш и за нея да обвиняваш другите, защото никой не ти пречи да си ДОБЪР. Ако не си, вината е твоя.

В твой интерес е да проумееш следното: първо е учението, а после раздаването на съвети и мнения. Hе можеш да им размениш местата, понеже ще звучиш като глупак. Искаш ли да си глупак? Твоя воля!



четвъртък, 5 април 2012 г.

Шерифът по време на акция






Здравейте, приятели!

Знам, че адски много ви липсвам, защото съм много мил и добричък, но в момента работя под прикритие по изключително важна задача. Естествено, после ще разказвам. Вие помнете, че хубавите неща стават бавно.

За ваша неописуема радост реших да ви изпратя един любопитен запис, където ясно се виждат моите почти божествени способности. По принцип избягвам снимките, защото ще лъсне истината за моята безпощадна бруталност, а аз все пак мисля и за моите най-малки фенове, които понастоящем са в детската градина. Те ще пораснат някой ден и може да ме обвинят, че съм им разкрил любопитни техники като "Вадене гръклян на Панто", "Трошене кокалите на Валсодар" или просто "Пукнати Рустамови ребра".

Сега обаче е изключение. По една случайност крайпътна камера ме е снимала как залавям особено опасен престъпник. Ситуацията беше напечена, но аз изобщо не се притесних, че говедото се е закичил с няколко експлозива и заплашва да ги възпламени, ако децата от близката площадка не му върнат близалката. Просто направих, каквото трябваше - за доброто на света, България и, разбира се, Интернет - форумите.

Наложи се да поразмисля малко. Има вероятност някой да ме сметне за самовлюбен самохвалко, което би било неприятно. В крайна сметка сами виждате, че видеото е пред очите ви.

Приятно гледане и до нови срещи из безкрайната Вселена!



                                                                 Това са кадрите